drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
ЕП за млади во забрзан шах - Корегиран Распис PDF Печати

sfmОрганизаторот на Европското првенство за млади во забрзан шах кое ќе се одржи летово во Теслиќ, Босна и Херцеговина, испрати корегиран распис за првенството. Корекцијата е во однос на организираниот бесплатен превоз за шахистите од Македонија, кој ќе биде со поаѓање од Ниш, Србија. .

Расписот можете да го преземете овде.