drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Првенства на Македонија за млади - Распис PDF Печати

sfmПрвенствата на Македонија за млади, девојчиња и момчиња, (08,10,12,14,16 и 18 години) ќе се одржат од 10-16 јуни 2012 година, во просториите на ШК Гамбит Асеко-СЕЕ во Скопје. Пријавување и извлекување натпреварувачки броеви ќе биде на 10 јуни (недела), од 15.00-15.30 часот. Првото коло е во 16.00 часот. .

За подетални информации симнете го Расписот за првенството.