drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Карпош и 4 Ноември се пласираа на Екипното првенство PDF Печати
Понеделник, 28 Мај 2012 15:12
sfmНатпреварот од третото коло од Квалификациите за Екипното првенство на Македонија за 2012 помеѓу екипите на Бизнис Милениум и Карпош заврши со победа на гостите од 5:1.
.Бизнис Милениум - Карпош   1:5

1. Владимиров - Велески 0:1
2. Милиќ - Главинац   0:1
3. Јанков - Качаковски   0:1
4. Дрпљанин - Хаџиманев   1:0
5. Миновски - Куков   0:1
6. Мишковски - Цветковски   0:1

Конечна табела:

1. Карпош                  4 бода (10 поени)
2. 4 Ноември             2 бода (7 поени)
3. Бизнис Милениум  0 бода (1 поен)

На Екипното првенство пласман изборија Карпош и 4 Ноември.