drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Екипно првенство на Македонија за 2012 - Распис PDF Печати

sfmШаховската федерација на Македонија, од 16-22 јули 2012 година, во хотел „Дрим“во Струга, го организира XXI Екипен Шампионат на Македонија во шах. Ќе учествуваат следниве екипи: Гамбит Асеко-Сее (Скопје), Алкалоид(Скопје), БМ Кисела Вода (Скопје) , ГШК Куманово 1, ГШК Кочани (Кочани) , Прилеп, Карпош (Скопје) и 4 Ноември(Битола). .

Последен рок за пријавување на екипите е 15 јуни 2012 година. За сите детали преземете го Расписот за првенството.

Екипите треба и да ги исполнат своите обврски од Правилникот за регистрација, односно да уплатат годишна членарина која изнесува 3000 денари. Екипите можат да регистрираат и странски државјани кои не се наоѓаат на Македонската рејтинг листа. Регистрацијата на странските членови се врши во текот на целата година, а најдоцна 30 дена до почетокот на натпреварот на кој учествуваат. Годишната регистрација за странски членови изнесува 3000 денари по играч.