drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Во тек се младинските првенства на Македонија PDF Печати
Вторник, 12 Јуни 2012 10:31
sfmОд 10 до 16 јуни во Скопје се одржуваат младинските првенства на Македонија. Учествуваат 67 млади шахисти и шахистки поделени во возрасни групи до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години. Партиите се играат во просториите на ШК Гамбит Асеко-Сее . (позади Машинскиот факултет во Скопје) а започнуваат секој ден од 17 часот, освен последното коло кое се игра на 16 јуни во 9 часот. Победниците по категории се стекнуваат со право да ја претставуваат Македонија на Европското и Светското првенство за млади.