drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Отворено првенство на Македонија - распис PDF Печати
sfmОтвореното меѓународно првенство на Македонија ќе се одржи во Струга од 04-12 август 2012 година, во организација на Шаховската федерација на Македонија. Наградниот фонд изнесува 160 000 денари и е поделен во 10 редовни и 5 специјални награди. .

За сите информации погледнете го официјалниот Распис на првенството

- Македонски јазик
- Англиски јазик