drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
4 Ноември го откажа учеството на Екипното првенство PDF Печати
Четврток, 12 Јули 2012 12:43
sfmЕкипата на 4 Ноември од Битола го откажа учеството на Екипното првенство на Македонија, кое ќе се одржи од 16-22 јули во Струга. Според Правилникот за натпревари, третопласираната екипа од квалификаците, Бизнис Милениум, не може да настапи затоа што нема освоено 50% од бодовите. .

Со тоа, во лигата ќе настапат 7 екипи.