drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Во Струга започна Екипното првенство на Македонија PDF Печати
Понеделник, 16 Јули 2012 23:03
sfmДенес во хотелот Дрим во Струга започна Екипното првенство на Македонија за 2012 година. Настапуваат екипите на Гамбит Асеко-Сее, Алкалоид, БМ Кисела Вода, Карпош (сите од Скопје), Кочани, Куманово и Прилеп. .

Сите резултати, парови, табели и останати статисчки податоци за време на првенството, кое ќе трае до 22 јули,  ќе бидат прикажани на шаховскиот сервер chess-results.