drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Започнува Отвореното првенство на Македонија PDF Печати
Сабота, 04 Август 2012 12:51

sfmДенес во хотелот Дрим во Струга започнува Отвореното првенство на Македонија кое ќе трае до 12 август. Учествуваат 35 шахисти од 3 држави: Македонија, Србија и Албанија, а се игра по Швајцарски систем од 9 кола. . Наградниот фонд изнесува 160 000 денари и е поделен во 10 главни и 5 специјални награди.

Резултатите, паровите, табелата и останатите статистички показатели можете да ги следите овде.