drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Прв рејтингуван турнир во забрзан шах на Алкалоид PDF Печати
sfmНа 03.11 2012 (сабота), 10.00-20.00h во хотелот Континентал во Скопје, во организација на ШК Алкалоид ќе се одржи првиот рејтингуван македонски турнир во забрзан шах. .

Турнирот ќе се игра со темпо од 15 минути по играч и 10 секунди додаток за одигран потег. Ќе бидат одиграни 9 кола по швајцарски систем, а наградниот фонд изнесува 45000 денари.

За сите информации симнете го Расписот на турнирот.