drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Одржан меѓународен турнир за лица со оштетен вид PDF Печати
Понеделник, 19 Ноември 2012 06:12
sfmОд 16 до 18 ноември во Скопје се одржа меѓународен турнир за слабовидни лица и лица со оштетен вид. Турнирот во организација на Здружението на слепи и лица со оштетен вид - Скопје, свечено го отвори градоначалникот на Скопје Коце Трајановски. . Специјални награди доделија и Алкалоид и Здружението Лионес Клуб Светлина - Скопје.

Настапија 31 шахист во машка, и 7 шахистки во женска конкуренција. Победници се Владимир Тркаљанов и Соња Николова. Судија на турнирот беше Иван Кочовски.