drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Отворено првенство на Скопје - Распис PDF Печати

sfmНа 8 и 9 декември во просториите на Општина Кисела Вода ќе се одржи Отвореното Првенство на Град Скопје, овој пат по забрзано темпо. Наградниот фонд изнесува 72000 денари а турнирот ќе биде рејтингуван во ФИДЕ. .

Турнирот е од отворен карактер и може да се пријави секој шахист без разлика на категорија, титула и место на живеење.

Сите информации можете да ги прочитате во Расписот за турнирот.