drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Викенд турнир „Македонија 2012“ PDF Печати

sfmВо чест на сеќавање и 40 години од одржување на 20.Шаховска Олимпијада во Скопје 1972, на 15 декември во хотелот „Александар Палас“ ќе се одржи Отворен турнир во забрзан шах „Македонија 2012“. Турнирот е пријавен во ФИДЕ и ќе се рејтингува на листата за забрзан шах. . Право на учество имаат сите шахисти од земјава и странство а наградниот фонд изнесува 90000 денари. Организатор на турнирот е Шаховската Федерација на Македонија.

За сите информации ве молиме преземете го Расписот за турнирот.

Потсетуваме дека на 08 и 09 декември во просториите на Општина Кисела Вода ќе се одржи и Отвореното градско првенство на Скопје.