drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Карпош 2013 - Божиќен Викенд Турнир PDF Печати

karpos_logoНа 05 јануари 2013 (сабота) во просториите на фабриката „Реплек“, ќе се одржи Отворен турнир во забрзан шах „Карпош 2013 - Божиќен“. Турнирот е во организација на Општина Карпош и ШК Гамбит Асеко-Сее и е отворен за сите учесници. . Уписнината изнесува 200 денари, а од истата ослободени се играчи со меѓународни титули или рејтинг повисок од 2300 поени. Наградниот фонд 100 000 денари.

За сите останати информации преземете го официјалниот Распис за турнирот.