drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Отворено младинско првенство на Гамбит Асеко-Сее PDF Печати

gambitlogoОд 17 до 20 јануари во Скопје ќе се одржи Отворено младинско првенство на ШК Гамбит Асеко-Сее. Првенството ќе се одржи во просториите на клубот а право на учество имаат младинци родени 1995 и помлади.  . Учесниците ќе бидат поделени во категории според возраста.  Бројот на учесници е ограничен на 60.

За подетални информации ве молиме преземете го официјалниот Распис.