drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Кирил Георгиев победи на Божиќниот турнир PDF Печати
Недела, 06 Јануари 2013 13:52
karpos_logoПрвиот фаворит, велемајсторот Кирил Георгиев од Бугарија, победи на Божиќниот турнир во организација на општина Карпош. Тој освои 7.5 поени од 9 одиграни партии и за половина поен им побегна на Горан Тодоровиќ и Богољуб Златановиќ од Србија. . Парични награди освоија првите 13 шахисти - сите оние кои освоија 6.5 поени или повеќе. 

Најдобар јуниор е Тони Лазов, најдобра дама е Стефи Бедникова од Бугарија, најдобар ветеран Љупчо Костовски а најдобар шахист со рејтинг помал од 2100 е Никола Николовски.

Сите резултати и конечната табела можете да ги погледнете овде.