drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
ОПЕН Карпош 2013 - Распис PDF Печати

karpos_logoНајсилниот отворен турнир во Македонија, ОПЕН Карпош, во организација на Општина Карпош а во соработка со ШК Гамбит Асеко-Сее, ќе се одржи од 9 до 16 март 2013, во хотелот Александар Палас во Скопје. Наградниот фонд изнесува 20 000 евра . а за силата на турнирот доволно зборува тоа што веќе се пријавени 18 велемајстори со рејтинг поголем од 2600. Во моментов прв носител е Бугарскиот шахист Иван Чепаринов, 35-ти на рејтинг листата на ФИДЕ.

Сите информации за турнирот можете да ги најдете на официјалниот сајт на ШК Гамбит Асеко-Сее.

Листата на пријавени шахисти можете да ја погледнете овде.