drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Започна ОПЕН Карпош PDF Печати
Недела, 10 Март 2013 15:04

karpos_logoВчера во хотелот „Александар Палас“ во Скопје, во организација на Општина Карпош започна силниот меѓународен „ОПЕН Карпош“ на кој учествуваат 237 шахисти од 30 држави. . Прв носител е велемајсторот Чепаринов од Бугарија,  38-ми на Светската рејтинг листа.  111 учесници имаат меѓународни титули, од кои 52 се велемајстори.

Настаните од „ОПЕН Карпош“ можете да ги следите на следните веб сајтови:

- Веб сајт на ШК Гамбит Асеко - Сее
- Chess-mix (Партии во живо)
- Chess-results (Резултати, табели и партии во PGN-формат)