drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Објавен календарот за 2013 PDF Печати
Недела, 17 Март 2013 20:01
sfmШаховската федерација на Македонија го усвои календарот за 2013 година во кој се опфатени поважните домашни турнири како и меѓународни првенства кои се значајни за нашите шахисти. .

Календарот можете да го погледнете овде.