drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Важна информација за шахисти со освоени норми PDF Печати
Четврток, 21 Март 2013 03:05
sfmШахистите кои имаат освоено норми за меѓународни титули пред 01 јули 2005 година, мора да ги регистрираат, преку Шаховската федерација на Македонија, во ФИДЕ. . Во спротивно, од 01 јули 2013 година, нема да се признаваат.

Сите играчи кои имаат норми, а сеуште не им се признаени титулите, треба скенирани да ги испратат на секретарот на ШФМ Иван Кочовски, на е-маил адресата Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите .