drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Квалификации за Екипно Првенство - Распис PDF Печати

sfmЕкипите кои имаат намера да настапат во Квалификациите за Екипното Првенство за 2013 година, треба да го пријават своето учество најдоцна до 7-ми април (недела). .

Останатите информации можете да ги погледете во Расписот за Квалификациите за Екипното Првенство.