drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Меморијал „Руди Алибегов“ - Распис PDF Печати
sfmВо организација на шаховскиот клуб „Карпош“ на ден 13-ти април 2013 (сабота), во просториите на  ШК „Гамбит Асеко Сее“ (зад Машинскиот Факултет во Скопје) ќе се одржи седмиот по ред Меморијален  турнир „Руди Алибегов 2012/13“. . Турнирот ќе се игра по Швајцарски систем – ФИДЕ варијанта од 9 кола,според правилата  на ФИДЕ за забрзан шах. Темпо на игра е 10 минути по играч за целата партија со додаток од 5 секунди за секој одигран потег, почнувајќи од првиот. Бројот на учесниците е ограничен.

Ден предходно, на 12-ти април (петок), во организација на шаховскиот клуб „Карпош“ и шаховските школи на Дејан Стојановски и Влатко Богдановски при ШК „Алкалоид“, во просториите на шаховскиот клуб „Карпош“ (ул. Иван Аговски бб – Скопје, наспроти Полициската Станица во Карпош I) ќе се одржи третиот Меморијален младински шаховски турнир „Руди Алибегов 2012/13“.

За подетални информации симнете ги Расписите за турнирите:

- Меморијален турнир „Руди Алибегов“
- Младински меморијален турнир „Руди Алибегов“