drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Екипно првенство за млади за 2013 - Распис PDF Печати

sfmЕкипното првенство за млади (до 16 години) ќе се одржи за време на викендите во текот на април и мај 2013 година, во организација на ШФМ. Право на учество имаат сите шаховски клубови, шаховски школи и други субјекти кои организирано се занимаваат со шаховска активност. . Пријавувањето на екипите е најдоцна до 14 април (недела).

За подетални информации симнете го Расписот за Екипното првенство за млади.