drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
ОПЕН Драч 2013 - Распис PDF Печати
sfmПријатно изненадување за нашите шахисти сигурно ќе биде Отворениот меѓународен турнир „Драч 2013“ кој ќе се одржи во соседна Албанија од 4 до 12 мај. Турнирот е со награден фонд од 8650 евра а првата награда изнесува 1500 евра. . Организатор е Шаховската Федерација на Албанија.

Сите информации можете да ги прочитате во турнирскиот Распис.