drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Жална вест: Почина ИМ Никола Васовски PDF Печати
Среда, 24 Април 2013 20:07
sfmДенес, 24 април, трагично почина ИМ Никола Васовски. Во неговата шаховска кариера беше Сениорски првак на Македонија во 2004 . и младински првак на Македонија во 1973. Освои бронзен медал на Балканијадата во Истанбул 2002, а победуваше и беше во самиот врв на многу турнири во земјава и странство. Го сакаше шахот и ќе недостасува во шаховскиот живот во Македонија.

vasovski-nikola

Нека почива во мир.