drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
ОПЕН „Тиски Цвет“, Нови Бечеј PDF Печати
sfmОд 7 до 14 јуни 2013 во Нови Бечеј, Србија, ќе се одигра ОПЕН „Тиски Цвет“, меѓународен турнир кој е отворен за сите шахисти со рејтинг до 2300 поени. . Се игра по Швајцарски систем од 9 кола а темпо на игра е 2 часа по играч. Турнирот ќе се рејтингува во ФИДЕ.

За подетални информации симнете го официјалниот Распис на турнирот.