drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Велемајсторски бал за Панчевски PDF Печати
Понеделник, 13 Мај 2013 15:11

sfmФилип Панчевски ја освои својата прва велемајсторска норма на меѓународниот отворен турнир во Драч, Албанија, на кој со 7 поени од 9 партии го освои второто место. . Победничкиот пехар му побегна во последното коло во кое го претрпе единствениот пораз од ВМ Ералд Дервиши кој го престигна на врвот. Предходно, Панчевски имаше одличен скор од 7/8 а од шесто до осмо коло наниша три вредни победи против ИМ Мехмети, ВМ Курајица и ВМ Косиќ.

 

filip_otvoreno_2011
Прва велемајсторска норма - ИМ Филип Панчевски

Конечната табела и резултати можете да ги погледнете овде.

Честитки за нашиот репрезентативец!