drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Убав успех на Велески во Солун PDF Печати
Среда, 15 Мај 2013 18:46

sfmРоберт Велески постигна убав успех на 6-от ОПЕН Триандриа кој се одржа во Солун. Прилепскиот ФИДЕ Мајстор се најде на делба од 2-4 место со 6 поени од 7 партии. Притоа, Велески остана непоразен, со скор од 5 победи и 2 реми. .

ФМ Љубомир Хаџи - Манев со 5 поени се најде на 17 место, додека ФМ Димитар Качаковски со 4.5 се пласираше на 22 место. Учествуваа 119 шахисти.

Конечната табела и резултати можете да ги погледнете овде.