drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Првенства на Македонија за млади - Распис PDF Печати
sfmНа 15 јуни во Скопје, во просториите на ШК Гамбит Асеко-Сее, ќе започнат Првенствата на Македонија за млади за 2013 година. . Првенствата во категориите до 08, 10 и 12 години ќе се одржат од 15 до 20 јуни, додека првенствата во категориите до 14, 16 и 18 години ќе се одржат од 23 до 28 јуни. 

За подетални информации симнете го официјалниот Распис.