drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Екипен Шампионат на Македонија - Распис PDF Печати
sfmОд 29 јули до 04 август во хотелот Дрим во Струга ќе се одржи Екипниот Шампионат на Македонија за 2013 година. Ќе учествуваат осум екипи и тоа: Алкалоид, БМ Кисела Вода, Гамбит Асеко-Сее, ГШК Кочани, Прилеп, Карпош, ГШК Куманово и Стево Патако. . Последен рок за пријавување е 30 јуни.

За повеќе информации прочитајте го официјалниот Распис.