drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Брзопотезен турнир на ШСГС - Распис PDF Печати
Вторник, 04 Јуни 2013 18:04
skopje-grbВо организација на Шаховскиот Сојуз на Град Скопје, а по повод изборот на Горан Главинац за нов претседател на Сојузот, на 08 јуни во 18 часот ќе се одржи Брзопотезен турнир. . Право на учество имаат сите шахисти а уписнината изнесува 200 денари. Турнирот ќе се одржи во просториите на ШК Гамбит Асеко-Сее.

За повеќе информации прочитајте го Расписот за турнирот.