drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Отворено првенство на Македонија - Распис PDF Печати
sfmОд 13-21 јули 2013 во традиционалната база, хотелот „Дрим“ во Струга, ќе се одржи Отвореното првенство на Македонија за 203 година. Првенството е од меѓународен карактер а право на учество имаат сите шахисти кои навремено ќе се пријават. . Наградниот фонд изнесува 160 000 денари.

За подетални информации симнете го официјалниот Распис за турнирот:
- Македонски
- Англиски (English)