drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Екипно првенство 2013 - Состави PDF Печати
Сабота, 13 Јули 2013 11:15
sfmЕкипното првенство на Македонија ќе се одржи во Струга од 29 јули до 4 август. Ќе настапат екипите на Алкалоид, БМ Кисела Вода, Гамбит Асеко-Сее, Прилеп, Кочани, Стево Патако, Карпош и Куманово. .

Пријавените состави на екипите можете да ги погледнете овде.