drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Панчевски ја брани титулата PDF Печати
Понеделник, 15 Јули 2013 16:56

sfmВо хотелот „Дрим“ во Струга во тек е Отвореното Првенство на Македонија во шах. Учествуваат 36 шахисти од Македонија, Србија, Бугарија и Албанија. Титулата Првак на Македонија ја брани Филип Панчевски (2506) . кој е водечки на ранг листата, следен од тројцата Велемајстори: Влатко Богдановски (2435), Драгољуб Јаќимовиќ (2429) и Звонко Станојоски (2411). Победникот ќе се знае на 21 јули кога се игра последното коло.

pancevski_f

Филип Панчевски, актуелен Шампион на Македонија.

Сите резултати можете да ги следите на шаховскиот сервер Chess-Results каде што можете и да ги погледнете одиграните партии.