drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Алкалоид убедливо до титулата PDF Печати
Понеделник, 05 Август 2013 17:21

sfmШК Алкалоид е Првак на Македонија за 2013 година, титула која оваа година ја освои убедливо и со вистинска доминација. Фармацевтите убедливо славеа на сите 7 натпревари и освоија рекорден број на бодови . : 38 од можни 42. Фактот дека во текот на целото првенство не загубија ни една партија зборува за големата разлика во квалитет но и за формата во која се наоѓаат шахистите од победничкиот тим.

За Алкалоид настапија: Томашевски (2709), Елјанов (2702), Криворучко (2678), Недев (2497), Панчевски (2506), Чоловиќ (2502), Богдановски (2435), Јаќимовиќ (2429), Станојоски (2411) и Стојановски (2439).

alk2013
„Фармацевтите“ со победничкиот пехар

Второто место му припадна на Гамбит Асеко-Сее а третото на БМ Кисела Вода. Комплетната табела и останатите податоци за првенството можете да ги погледнете овде.