drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Гранд Опен Благоевград 2013 - Распис PDF Печати

sfmОд 28.09 до 5.10 2013 во соседна Бугарија ќе се одржи Меѓународниот Отворен Турнир „Гранд Опен Благоевград 2013“. . Организатори се Општина Благоевград и фондацијата „Морал и Право“. Се игра по Швајцарски Систем од 9 кола а наградниот фонд изнесува 43700 лева.

Сите потребни информации можете да ги прочитате овде.