drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
ВМ Кирил Георгиев одигра симултанка по повод 8ми септември PDF Печати
Понеделник, 09 Септември 2013 14:42
sfm

Во Деновите на Спортот, по повод денот на државноста на Република Македонија, во организација на Агенцијата за Млади и Спорт . и во соработка со Сојузот на Спортските Федерации на Македонија и со ШФМ, реномираниот гостин ВМ Кирил Георгиев одигра симултанка на 26 табли со младите шаховски таленти. Георгиев извојува 25 победи а ремизираше една партија со првенката на Македонија до 12 години, талентираната Ивана Манова.

georgiev-simul

Фото - галерија од настанот можете да погледнете овде.