drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Турнир во забрзан шах на Алкалоид - Распис PDF Печати

sfmНа 02 ноември во хотелот „Континентал“ во Скопје, Шаховскиот клуб Алкалоид организира Отворен Турнир во Забрзан Шах со награден фонд од 120 000 денари. . Почеток на првото коло е во 10 часот а пријавувањето е до 09.30. 

Ќе се играат 9 кола по Швајцарски систем. Турнирот ќе се игра според правилата на ФИДЕ за забрзан шах и ќе се рејтингува на листата на ФИДЕ за забрзан шах.Темпо на игра е 15 минути по играч со додаток од 5 секунди за секој одигран потег.

За повеќе информации погледнете го официјалниот Распис за турнирот.