drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Гран-При турнири на Гамбит Асеко-Сее - Распис PDF Печати
gambit-logoШаховскиот клуб Гамбит Ассеко-Сее организира серија на ГРАН ПРИ ТУРНИРИ ГАМБИТ АССЕКО-СЕЕ. Првите турнири ќе се одржат на 10.11.2013 год. (недела) . , во просториите на ш.к. Гамбит Ассеко–Сее на ул. Орце Николов 182-а позади Машинскиот факултет во Скопје, со почеток во 10 часот.

На 10.11.2013 г. ќе се одржат два турнири: за ученици до 5/9 одд. и ученици до 9/9 одд.

За подетални информации погледнете го официјалниот Распис.