drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
ОПЕН Карпош 2014 - Распис PDF Печати
gambit-logoНајсилниот турнир во Македонија, ОПЕН Карпош 2014, официјално е најавен. Турнирот ќе се одржи од 29 март до 5 април 2014 . , во организација на Општина Карпош а во соработка со ШК Гамбит Асеко-Сее. Наградниот фонд изнесува 25 000 евра, од кои 5000 евра ќе му припаднат на победникот.


За подетални информации погледнете го официјалниот Распис.