drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Отворено првентсво на Скопје - Распис PDF Печати

skopje-grbОтвореното пренство на град Скопје ќе се одржи на 30 ноември во хотелот Континентал во Скопје. Турнирот ќе се игра по Швајцарски систем од 9 кола . а темпо на игра ќе биде 15 минути со додаток од 5 секунди за секој одигран потег. Наградниот фонд изнесува 76 000 денари, од кои на победникот ќе му припаднат 15 000 денари.

За подетални информации симнете го официјалниот Распис.