drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
ИМ Војиновиќ победи на Отвореното првенство на Скопје PDF Печати
Петок, 06 Декември 2013 21:34
skopje-grbИМ Горан Војиновиќ е победник на Отвореното првенство на Скопје кое се одржа на 30 ноември во хотелот Континентал во Скопје. Српскиот шахист освои 7 поени, колку што имаше и ИМ Филип Панчевски . , но со послаб „Бухолц“. Третото место му припадна на ВМ Мирослав Миљковиќ од Србија кој беше најдобар од групата шахисти со 6.5 поени.

Турнирот традиционално се одржува во организација на Шаховскиот сојуз на Град Скопје. Настапија 86 шахисти од кои 25 со меѓународни титули.

Конечната табела можете да ја погледнете овде.