drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Божиќни турнири во забрзан шах - Распис PDF Печати

karpos_logoОпштина Карпош и ШК Гамбит Асеко-Сее организираат два турнири во забрзан шах на 11 и 12 јануари 2014.  На 11 јануари ќе се одржи „Карпош 2014 - Божиќен Аматерски Турнир“, . додека следниот ден ќе се одржи „Карпош 2014 - Божиќен Турнир“. И двата турнири ќе се одржат во просториите на ШК Гамбит Асеко-Сее позади Машинскиот факултет во Скопје.

Сите детали за двата турнири можете да ги прочитате во Официјалните Расписи:

- Божиќен Аматерски Турнир (11.01. 2014)
- Божиќен Турнир (12.01.2014)