drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Брзопотезен турнир на Алкалоид - Распис PDF Печати

sfmШаховскиот клуб Алкалоид на први март во хотелот Континентал во Скопје организира „Отворен турнир во брзопотезен шах Алкалоид 2014“. . Ќе се играат 13 кола по Швајцарски систем а темпо на игра е 3 минути по играч со додаток од 2 секунди за секој одигран потег. Турнирот е отворен за сите, наградниот фонд изнесува 50 000 денари а предвидени се и специјални награди во повеќе категории.

За повеќе детали преземете го Официјалниот Распис.