drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Квалификации за Екипно првенство - Распис PDF Печати

sfmВо квалификациите за Екипното првенство на Македонија за 2014 година имаат право да настапат регистрирани екипи во ШФМ за 2014 година, кои ќе го пријават своето учество најдоцна до 28 март (петок) 2014 година. .

За сите информации преземете го официјалниот Распис.