drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Предлог календар на ШФМ за 2014 година PDF Печати
Недела, 02 Март 2014 18:58
sfmПредлог - календарот на ШФМ за 2014 година, на кој се најдоа домашни првенства и турнири како и меѓународни турнири организирани во Македонија и меѓународни првенства . на кои ќе настапат наши репрезентации и шахисти, можете да го преземете овде.