drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Календар на ШФМ за 2014 година PDF Печати
Среда, 21 Мај 2014 10:04

sfmШаховската Федерација на Македонија го објави натпреварувачкиот Календар за 2014 година. На Календарот се најдоа првенства и турнири кои се организираат во државава како и меѓународни натпреварувања на кои ќе настапат наши репрезентации и шахисти.   .

Календарот за 2014 година можете да го преземете овде.