drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Државни првенства за млади - Распис PDF Печати

sfmПрвенствата на Македонија во младинска конкуренција оваа година ќе се одржат од 14 до 19 јуни во хотелот „Дрим“ во Струга. Право на учество имаат момчиња и девојчиња кои со годината на раѓање одговараат на својата возрасна група. .

За сите потребни информации преземете го официјалниот Распис на турнирот.