drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Завршија првенства за млади PDF Печати
Сабота, 21 Јуни 2014 16:40

sfmВо хотелот Дрим во Струга беа одиграни младинските првенства на Македонија за 2014  година. Прваци во своите категории се: .

 

 

До 8 години
- Момчиња: Иван Цапески
- Девојчиња: Михаела Зрмановска

До 10 години
- Момчиња: Андреј Велјаноски

До 12 години
- Момчиња: Миле Костески
- Девојчиња: Јана Анѓелкоска

До 14 години
- Момчиња: Тони Лазов
- Девојчиња: Ивана Манева

До 16 години
- Момчиња: Никола Николовски
- Девојчиња: Симона Лакинска

До 18 години
- Момчиња: Кренар Таири
- Девојчиња: Драгана Николовска

Конечните табели можете да ги погледнете овде.

 

Предходно беше одиграно и екипното првенство на Македонија за млади, на кое славеше првата екипа на Алкалоид во состав: Тони Лазов, Александар Константинов, Филип Михов, Давид Маневски и Кристијан Велковски. Тие освоија максимални 12 бодови.

Конечната табела можете да ја погледнете овде.