drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Отворено првенство на Македонија - Распис PDF Печати

sfmОтвореното првенство на Македонија за 2014 година ќе се одржи од 25 август до 2 септември во Струга. Наградниот фонд изнесува 205000 денари поделени во 10 главни и 5 специјални награди. .

 

 

За подетални информации:
- Распис (Македонски јазик)
- Tournament Regulations (English language)